O nás

Kvalita především

O mně

Výrobě nožů a chladných zbraní se věnuji již od dětství. Kovařina byla řemeslem mých předků.

Začátky: Svůj první nůž jsem vyrobil když mi bylo 13 let. V dalších letech jsem se učil práci s kovem, dřevem a kůží.

Šerm: Po založení skupiny historického šermu Bakchus jsem se začal věnovat výrobě replik chladných zbraní pro šerm. Výrobu nožů jsem na mnoho let vyměnil za výrobu kopií historických mečů, kordů, dýk, loveckých tesáků, halaparten, seker a dalších zbraní. Nejdříve jen pro Bakchus, později pro šermíře z dalších skupin a následovaly zakázky od soukromých sběratelů.

Hrady zámky: Nejvíce si však považuji zakázek, které jsem dostal od správy památek na doplnění expozic hradů a zámků. Moje repliky můžete najít např. na hradě Pecka, Kunětická Hora, Lipnice, kolekci předmětů práva útrpného jsem vytvářel i pro zámek Litomyšl. Repliky starých zbraní a nástrojů vyrábím i pro skanzeny a muzea.

Nože: Zpět k výrobě nožů mne vedla chuť realizovat vlastní nápady na tvary a zdobení nožů. Rozšířil jsem zpracovávané materiály o kámen, postupně jsem přidal i zdobení drahými kameny, zlacení a zpracování stříbra.

Současnost: V současné době se věnuji výrobě nožů, kovaným plastikám a výrobě šperků. Ukázku mých výrobků si můžete prohlédnout na těchto stránkách. Můžete si vybrat z hotových nožů, šperků nebo kovaných plastik, které zde naleznete, nebo si můžete objednat výrobu na zakázku podle Vašeho zadání.